Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
informační linka
+420 542 542 888
Elektronický zpravodaj

Pro přihlášení k odběru našeho elektronického zpravodaje zadejte svůj email.

Další aktivity > Archiv vzdělávacích akcí > KULATÝ STŮL: Vyhrazené parkování pro lidi s postižením

KULATÝ STŮL: Vyhrazené parkování pro lidi s postižením

21. 09. 2020

Pozvánka v PDF ke stažení

V roce 2020 ochránce vydal zprávu  o zjištěních výzkumu mapujícího praxi obcí a silničních správních úřadů při zřizování vyhrazených parkovišť pro lidi s postižením.

Již v roce 2012 pak ochránce vydal doporučení  o naplňování práva na rovné zacházení při udělování souhlasů se zřizováním vyhrazených parkovacích místních komunikacích. Doporučení se zabývá možností, kdy neudělení souhlasu s vyhrazeným parkováním může být diskriminací z důvodu zdravotního postižení. Z praxe víme, že z něj obce  jako vlastníci komunikací i silniční správní úřady vychází.

V současné době veřejný ochránce práv plánuje doporučení aktualizovat. Před jeho vydáním jeho novou podobu konzultoval se subjekty, které se procesu zřizování vyhrazených parkovišť věnují v praxi.

Kulatý stůl Vyhrazené parkování pro lidi s postižením, který proběhl dne 21. září 2020 v Brně, byl zaměřen na vztah právní úpravy a praxe při povolování parkování pro lidi s postižením, tedy postupu silničních správních úřadů a obcí jako vlastníků komunikací. Jednotlivé roviny tohoto procesu upravuje několik právních předpisů, přičemž je vždy potřeba postupovat v souladu se všemi z nich.

Kulatý stůl poskytl příležitost k setkání aktérů z různých oblastí procesu zřizování vyhrazených parkovišť. Zúčastnili se zástupci a zástupkyně silničních správních úřadů a samospráv a zástupkyně Ministerstva vnitra ČR.

 

POZVÁNKU S PODROBNÝM PROGRAMEM NALEZNETE  ZDE (403.6 kB, Adobe Acrobat dokument)

SOUVISEJÍCÍ PREZENTACI NALEZNETE  ZDE (1.1 MB, Adobe Acrobat dokument)

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv