AKTUÁLNĚ: Proč je potřeba zrušit kojenecké ústavy (tzv. „kojeňáky“)? V novém videu to vysvětlujeme společně s dalšími odborníky

Zveřejněno Tisková zpráva

Zapojte se s námi do Noci důstojnosti 8. ledna v Kanceláři ombudsmana

Veřejný ochránce práv pořádá ve svém brněnském sídle v pondělí 8. ledna 2024 Noc důstojnosti. V odborné diskuzi odpoledne i při projevech řečníků v podvečer si účastníci společně připomenou situaci všech lidí s postižením ohrožených nevhodným nastavením českého systému sociálních a zdravotních služeb a podpory pečujících.

Cílem této pietní akce je uctění památky Doroty Šandorové, klientky domova pro osoby s postižením, kterou před třemi lety v noci z 6. na 7. ledna usmrtil pracovník v přímé péči.

Noc důstojnosti se v Česku koná pod záštitou veřejného ochránce práv Stanislava Křečka na více místech v České republice. Právě ombudsman v Česku monitoruje práva lidí s postižením. Ombudsman dlouhodobě upozorňuje na systémové nedostatky, které brání lidem s postižením žít důstojně a nezávisle, a požaduje jejich nápravu.

Pokud jste třeba z velké dálky, nebo je pro vás z jakýchkoliv jiných důvodů nemožné přijet do Brna, můžete si pustit online stream či záznam diskuze i pietní části.

Vytisknout

Zpět na aktuality