AKTUÁLNĚ: Proč je potřeba zrušit kojenecké ústavy (tzv. „kojeňáky“)? V novém videu to vysvětlujeme společně s dalšími odborníky

Zveřejněno Tisková zpráva

Hledáme výzkumníka či výzkumnici na poloviční úvazek

Hledáme výzkumníka či výzkumnici na poloviční úvazek k provádění kvantitativních a kvalitativních empirických výzkumů. Požadujeme ukončené vysokoškolské vzdělává v oboru sociologie nebo v příbuzném sociálně-vědním oboru. Zájemci se mohou hlásit do 15. 11.2020

Náplň práce na této pozici:
  • Provádění kvantitativních a kvalitativních empirických výzkumů v oblastech spadajících do působnosti veřejného ochránce práv (činnost úřadů vykonávajících státní správu; ochrana osob omezených na svobodě; prosazování práva na rovné zacházení a ochrana před diskriminací; naplňování práv lidí se zdravotním postižením).
  • Spolupráce s právníky/právničkami Kanceláře veřejného ochránce práv na formulaci doporučení vyplývajících z realizovaných výzkumů.
  • Odborná příprava podkladů pro veřejného ochránce práv.
  • Prezentace výzkumných zjištění na odborných seminářích pro pracovníky veřejné správy, neziskové organizace a další aktéry.
  • Reprezentace Kanceláře veřejného ochránce práv na národní i mezinárodní úrovni.

Požadujeme:

  • Ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru sociologie nebo příbuzném sociálně-vědním oboru (Mgr.).
  • Zkušenosti s plánovaním, realizací a prezentací empirického výzkumu (od rešerše literatury přes návrh výzkumného designu, tvorbu výzkumného nástroje, sběr a analýzu dat až k tvorbě a prezentaci výzkumné zprávy).
  • Zkušenosti s používáním hlavních kvantitativních (dotazníkové šetření, kvantitativní obsahová analýza) a kvalitativních (polostrukturované, hloubkové a skupinové rozhovory) metod.
  • Zkušenost s aplikovaným sociálně-vědním výzkumem je výhodou.
  • Dobrou znalost češtiny, schopnost stručně, jasně a srozumitelně psát a hovořit.
  • Aktivní znalost angličtiny slovem i písmem.
  • Schopnost analytické a koncepční práce.
  • Komunikační a prezentační dovednosti.
  • Otevřenost, zájem o nové věci, aktivní a inovativní přístup, flexibilitu a týmového ducha.

Našim zaměstnankyním a zaměstnancům nabízíme:

  • Platové ohodnocení dle nařízení č. 341/2017 Sb., zařazení do 13. platové třídy; po zapracování přiznání osobního příplatku, za nadstandardní úkoly možnost kvartální odměny.
  • Možnost udržovací výuky cizích jazyků zdarma (Aj, Nj, Fj, Rj, český znakový jazyk).
  • Smlouvu na dobu určitou.
  • Pružnou pracovní dobu.
  • Možnost práce z domova v rozsahu 34 dní ročně, v odůvodněných případech i více.
  • 5 týdnů dovolené ročně.
  • 4 dny zdravotního volna ročně.
  • A řadu dalších nadstandardních benefitů umožňujících sladění pracovního a soukromého života.
  • V případě Vašeho zájmu je možná i spolupráce na dohodu o pracovní činnosti

Jestli se k nám chcete připojit, napište nám do 15. 11.2020 na adresu hoklova@ochrance.cz. Napište nám, proč s námi chcete spolupracovat. Připojte Váš strukturovaný životopis. Pokud ve výběrovém řízení uspějete, na termínu nástupu se můžeme domluvit podle vzájemných možností a potřeb.

Vytisknout