AKTUÁLNĚ: Proč je potřeba zrušit kojenecké ústavy (tzv. „kojeňáky“)? V novém videu to vysvětlujeme společně s dalšími odborníky

Zveřejněno Tisková zpráva

Ombudsman připravil praktický návod, který pomůže volit lidem s postižením v pobytových službách

Právo volit má každý. Ombudsman napomáhá, aby opravdu každý mohl hodit svůj hlas do volební urny. S blížícími se volbami do Evropského parlamentu ombudsman zveřejňuje desatero, jak podpořit ve výkonu volebního práva lidi třeba v domovech pro osoby se zdravotním postižením.

Desatero pomůže poskytovatelům pobytových sociálních služeb podpořit jejich klienty ve výkonu volebního práva.

volby-1.jpgvolby2.jpg

Ombudsman se dlouhodobě věnuje zajištění efektivního výkonu volebního práva pro lidi s postižením. V minulosti například vydal doporučení pro podporu voličů v pobytových sociálních zařízeních. Také vytvořil dotazník pro obce, jehož vyplnění může občanům přiblížit, jak v dané obci přístupně volit.

Na podzim budou následovat volby do Senátu a krajských zastupitelstev. Ombudsman proto bude pokračovat ve svých aktivitách na zajištění větší přístupnosti voleb pro lidi s postižením.

V případě jakýchkoli dotazů nebo potřeby podpory se na nás neváhejte obrátit. Společně můžeme zajistit, aby volby byly přístupné pro všechny,“ vyzval zástupce ombudsmana Vít Alexander Schorm.

Užitečné odkazy:

Vytisknout

Zpět na aktuality