AKTUÁLNĚ: Kvůli COVID-19 je vstup veřejnosti do Kanceláře veřejného ochránce práv možný v pondělí a ve středu v 8:00 – 16:00

Zveřejněno

Novou tiskovou mluvčí je Markéta Bočková, přichází z České televize

Tiskovou mluvčí Kanceláře veřejného ochránce práv se stala Markéta Bočková. Na starosti bude mít kontakt s novináři i veřejností. Za sebou má dvacetileté zkušenosti z práce v televizním zpravodajství.

Posledních dvanáct let působila Markéta Bočková ve zpravodajské redakci brněnského studia České televize. Tam se kromě přípravy a natáčení reportáží pro Týden v regionech, Události v regionech nebo zpravodajskou ČT24 věnovala coby kmenová redaktorka pořadu Týden v justici také právním a legislativním tématům.

Spolu s ombudsmanem a jeho zástupkyní i zdejšími odborníky bych ráda představovala práci organizace ať už v případech konkrétních stěžovatelů nebo při odhalování a nápravě systémových nedostatků v nejrůznějších oblastech. Líbí se mi, že síla veřejného ochránce práv stojí na autoritě instituce jako takové. Jde nám především o pomoc lidem a ochranu jejich práv i důstojnosti. Lidé by měli vědět, že ombudsman je tu především pro ně,“ říká o svém působení v kanceláři ombudsmana Bočková.


Kontakty:

Mgr. Markéta Bočková
tisková mluvčíKancelář veřejného ochránce práv
Údolní 39, 602 00 Brno
+420 604 975 154
bockova@ochrance.cz

Vytisknout

Zpět na aktuality