Zveřejněno Podcast

Na kávu s ombudsmanem, 26. díl: Odpad a životní prostředí

Dnešní podcast se věnuje odpadu a životnímu prostředí. Povídat si budeme o tom, co občany v souvislosti s odpady trápí, i o tom, jak postupovat, když vidíte, že někdo naváží odpady tam, kam nepatří. Dozvíte se i to, jak dát některým věcem druhý život, místo toho, aby se staly odpadem.

Podcast navazuje na předchozí dva díly o poplatcích za komunální odpad (Místní poplatky 1 a Místní poplatky 2). Podcast se také vztahuje k zítřejšímu Světovému dni životního prostředí, který každoročně připadá na 5. června. Letošní výročí je věnováno obnově ekosystémů. Zamyslet se, jak svým dílem ke zdravějšímu životnímu prostředí přispět, můžeme každý. Více, včetně různých tipů, kterými se můžete inspirovat, se dozvíte na stránkách světového dne.

Příští týden startují prázdninové podcasty, které se po celé léto budou věnovat praktickým tématům s radami týkajících se prázdninových aktivit. Začínáme s dílem o sezónních pracovnících v rámci Evropské unie. Vysvětlíme, jaká máte při práci v zahraničí práva a co je potřeba si před odjezdem a po návratu zjistit a obstarat.

Všechny dosud zveřejněné díly najdete na Youtube nebo na Spotify.

Dále jsou podcasty dostupné na všech běžně používaných podcastových aplikacích – Apple Podcasts, Google Podcasty atd.

Vytisknout

Zpět na aktuality