AKTUÁLNĚ: Proč je potřeba zrušit kojenecké ústavy (tzv. „kojeňáky“)? V novém videu to vysvětlujeme společně s dalšími odborníky

Zveřejněno Podcast

Na kávu s ombudsmanem, 7 díl: Nesouhlasíte s důchodem

V dnešním podcastu Na kávu s ombudsmanem se naposledy zaměříme na důchody. V předchozích dílech jsme mluvili o tom, jak se na důchod připravit, jak se započítává různá doba pojištění apod. Dnes se zaměříme na moment, kdy už dostanete rozhodnutí o přiznání důchodu, ale nesouhlasíte s vyměřeným důchodem a nevíte, jak se bránit.

U důchodů platí, že i přiznaný důchod lze kdykoli opětovně posoudit. Je to jeden z omylů lidí, kteří si myslí, že když se nebránili hned, později už s tím nic neudělají. U důchodů je to jinak. Můžete kdykoli požádat, ale je třeba předložit ČSSZ nové skutečnosti, které předtím ČSSZ nezohlednila. Například o výši výdělku, nebo o nezapočítané době pojištění.

Chybám se dá předcházet už průběžně kontrolou osobního listu důchodového pojištění, který si každý může od ČSSZ vyžádat.

V tomto podcastu se ale dozvíte také o případech, kdy chcete změnit datum přiznání důchodu, a to nejen u starobního, ale také u invalidního, pro které je právě toto datum klíčové.

 

Dnešní díl podcastu najdete zde: https://youtu.be/Z5c8MdNNmio

Všechny dosud zveřejněné díly najdete na Youtube zde nebo na Spotify zde

Dále jsou podcasty dostupné na všech běžně používaných podcastových aplikacích – Apple Podcasts, Google Podcasts atd.

Vytisknout

Zpět na aktuality