Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
Ochrana osob omezených na svobodě > Aktuality z detencí > Aktuality z detencí 2018 > Kulatý stůl se zástupci domovů pro osoby se zdravotním postižením

Aktuality z detencí

Kulatý stůl se zástupci domovů pro osoby se zdravotním postižením

16. listopadu 2018

V návaznosti na zakončení série návštěv domovů pro osoby se zdravotním postižením (DOZP) si jejich zástupce ombudsmanka do svého sídla pozvala k prodiskutování nejpalčivější témata v této oblasti poskytování sociálních služeb.

Dne 14. listopadu 2018 se po ukončené sérii návštěv DOZP uskutečnil v sídle veřejné ochránkyně práv kulatý stůl. Toho se zúčastnili zástupci sedmi z devíti zařízení, které pracovníci a pracovnice Kanceláře veřejného ochránce práv navštívili v průběhu uplynulého roku. Toto setkání sloužilo nejen k představení doporučení ombudsmanky v těchto zařízeních, ale také k vytvoření platformy pro diskuzi a prostoru pro sdílení zkušeností a problémů z praxe. Rovněž byly otevřeny některé otázky systémového charakteru, kterými se ombudsmanka bude dále zabývat. I poznatky z tohoto setkání budou přínosem pro sestavení souhrnné zprávy z návštěv.

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv