Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
Ochrana osob omezených na svobodě > Aktuality z detencí > Aktuality z detencí 2016 > Standardy CPT nově v češtině: Záruky pro neregulérní migranty zbavené osobní svobody a Přístup k právnímu zástupci jako prostředek prevence špatného zacházení

Aktuality z detencí

Standardy CPT nově v češtině: Záruky pro neregulérní migranty zbavené osobní svobody a Přístup k právnímu zástupci jako prostředek prevence špatného zacházení

29. listopadu 2016

Standardy Evropského výboru pro zabránění mučení a nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestání (CPT) tvoří tematické výňatky z každoročních všeobecných zpráv. Kompletní sbírka je českému čtenáři dosud dostupná pouze v angličtině nebo francouzštině. V českém překladu přibyly další dvě části.

Překlad standardů do češtiny zajistil Úřad vlády ČR, s pomocí Kanceláře veřejného ochránce práv, v rámci snahy postupně českou verzi standardů CPT zkompletovat.

Přístup k právnímu zástupci jako prostředek prevence špatného zacházení představuje extrakt z 21. všeobecné zprávy publikované v roce 2011. Má pouze 8 odstavců a týká se pojistek proti špatnému zacházení v rámci omezení svobody policií.

Záruky pro neregulérní migranty zbavené osobní svobody představují extrakt z 19. všeobecné zprávy publikované v roce 2007 a jedná se o rozsáhlejší doplnění standardu z roku 1997.

  • Česká verze standardů se zapracováním obou nově přeložených pasáží je dostupná zde.
  • Aktuální znění Standardů CPT, tedy v angličtině a francouzštině, je dostupné zde
 
Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv