Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
Ochrana osob omezených na svobodě > Aktuality z detencí > Aktuality z detencí 2016 > Standard CPT k používání omezovacích prostředků – konečně i v češtině

Aktuality z detencí

Standard CPT k používání omezovacích prostředků – konečně i v češtině

15. června 2016

Standardy Evropského výboru pro předcházení mučení a nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestání (CPT) tvoří tematické výňatky z každoročních všeobecných zpráv. K roku 2006 se datuje poslední aktualizace pasáže o používání omezovacích prostředků. Je posazena do kontextu zacházení v psychiatrických zařízeních pro dospělé. Nyní je dostupná také v češtině.

Vzhledem k tomu, že standard je starý už 10 let, a vzhledem k vývoji v Evropě i ve světě lze očekávat jeho aktualizaci. Nicméně pro dobu, než ji Výbor provede, je velmi užitečný překlad dosavadního standardu do češtiny, který nyní provedl Úřad vlády. Právě ani tento standard v mnoha ohledech česká zdravotnická zařízení nenaplňují, jak vyplynulo ze zprávy z poslední návštěvy Výboru v České republice.

Aktuální znění Standardů CPT, tedy v angličtině a francouzštině, je dostupné zde .

Překlad dosavadního standardu k používání omezovacích prostředků v psychiatrických zařízeních pro dospělé je dostupný zde.

Zpráva o návštěvě České republiky, kterou vykonal CPT v roce 2014 je dostupná zde .

 
Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv