Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
Monitorování práv lidí se zdravotním postižením > Aktuality z monitorování > Aktuality z monitorování 2019 > Světový den Downova syndromu v Kanceláři veřejného ochránce práv

Monitorování práv lidí se zdravotním postižením

Aktuality

Světový den Downova syndromu v Kanceláři veřejného ochránce práv

19. března 2019

Světový den Downova syndromu je celosvětově slaven 21. března. Každoročně je příležitostí, jak informovat širokou veřejnost o geneticky podmíněném postižení nazvaném Downův syndrom a potřebách lidí, kteří se s ním narodili.

K příležitosti Světového dne Downova syndromu uspořádala ombudsmanka v neděli 16. března ve spolupráci s dalšími organizacemi (spolek Úsměvy, Dům dětí a mládeže Helceletka) divadelní představení divadla Aldente nazvané Kdopak by se toho bál?, a autorské čtení Marka Orko Váchy a Milana Kosmáka. Na výborné herecké výkony herců divadla Aldente a přednes dvou zmíněných autorů se přišlo podívat přes 120 lidí. Pro 45 přítomných dětí byly týmem Domu dětí a mládeže Helceletka nachystány různé aktivity.

Světový den Downova syndromu je také někdy nazýván "Ponožkový den", protože si lidé jako vyjádření podpory rodinným příslušníkům, kamarádům či známým oblékají pestrobarevné ponožky. Pokud totiž položíte ponožky patami k sobě, vytváří symbol chromozomu. Na Světovém dni Downova syndromu v Kanceláři veřejného ochránce práv se to barevnými ponožkami jen hemžilo. A protože se tam slavil Ponožkový den o něco dříve, stíháte se k oficiálnímu Ponožkovému dni ještě připojit. Ve čtvrtek 21. března tak neváhejte vytáhnout nejpestřejší ponožky, co máte, a vyjádřete tak svou podporu lidem s Downovým syndromem i Vy!

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv