Veřejný ochránce práv - Páté zasedání poradního orgánu ombudsmanky
Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 

Monitorování práv lidí se zdravotním postižením

Aktuality

Páté zasedání poradního orgánu ombudsmanky

10. června 2019

V úterý 28. května se popáté sešel poradní orgán ombudsmanky pro oblast ochrany práv osob se zdravotním postižením. Poradní orgán se tentokrát věnoval zejména tématu vzdělávání, tedy článku č. 24 Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením.

Zasedání se konalo opět v Praze, v sídle Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s. Jednání uvedla ombudsmanka Mgr. Anna Šabatová tím, že přítomné seznámila s dosavadními aktivitami odboru ochrany práv lidí se zdravotním postižením za uplynulé období. Členky a členy poradního orgánu informovala především o probíhajících systematických návštěvách v domovech pro osoby se zdravotním postižením, které jsou zaměřeny mimo jiné právě na oblast vzdělávání.

Následně členky a  členové poradního orgánu seznámili ochránkyni se svými aktivitami a konzultovali důležité případy, se kterými se setkali.

S ohledem na skutečnost, že došlo k uvolnění jednoho místa v poradním orgánu, představila ombudsmanka nového člena poradního orgánu, kterým se stal Jiří Vencl. Jiří Vencl se problematice práv lidí s postižením věnuje dlouhodobě a to nejen jako předseda krajské organizace Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, z. s. Sám má zrakové postižení.

Druhá část zasedání byla celá věnovaná článku 24 Úmluvy, tedy vzdělávání. Členky a členové poradního orgánu se věnovali tomu, zda a jakým způsobem je článek 24 Úmluvy naplňován ze strany České republiky v praxi. Následně pak ochránkyni informovali o tom, jaká specifika s sebou jednotlivé typy postižení nesou a předali jí podněty, které v této oblasti nashromáždili.

Další setkání proběhne na začátku měsíce září v Brně.

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv