Veřejný ochránce práv - Evropská komise vybízí k vyplnění dotazníku týkajícího se lidí s postižením
Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
Monitorování práv lidí se zdravotním postižením > Aktuality z monitorování > Aktuality z monitorování 2019 > Evropská komise vybízí k vyplnění dotazníku týkajícího se lidí s postižením

Monitorování práv lidí se zdravotním postižením

Aktuality

Evropská komise vybízí k vyplnění dotazníku týkajícího se lidí s postižením

12. srpna 2019

,,Evropská strategie pro pomoc osobám se zdravotním postižením 2010-2020" je dokument stanovující cíle a opatření na úrovni EU v oblastech jako jsou např. zdraví, sociální ochrana, vzdělávání nebo přístupnost. Platnost strategie skončí v roce 2020, proto Evropská komise nyní hodnotí účinnost této strategie. Z tohoto důvodu komise vytvořila dotazník, aby zjistila názor a zkušenosti co nejširšího okruhu lidí.

Dotazník mohou do 23. 10. 2019 vyplnit lidé s postižením, ale např. i zástupci organizací hájící práva lidí s postižením. Žádná předchozí znalost strategie není k vyplnění dotazníku potřebná.

Dotazník je dostupný v češtině a i ve snadném čtení. K dotazníku můžete také doplnit své připomínky nebo přiložit důležité dokumenty.

Dotazník naleznete pod tímto odkazem: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-4958882/public-consultation_cs

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv