Veřejný ochránce práv - 2019: monitorování práv lidí se zdravotním postižením v pobytových sociálních službách
Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
Monitorování práv lidí se zdravotním postižením > Aktuality z monitorování > Aktuality z monitorování 2019 > 2019: monitorování práv lidí se zdravotním postižením v pobytových sociálních službách

Monitorování práv lidí se zdravotním postižením

Aktuality

2019: monitorování práv lidí se zdravotním postižením v pobytových sociálních službách

24. ledna 2019

Jedním z témat, kterým se chce ombudsmanka v roce 2019 věnovat, jsou práva lidí se zdravotním postižením dlouhodobě žijících v domovech pro osoby se zdravotním postižením.

V rámci monitorování práv osob se zdravotním postižením se chce ombudsmanka v letošním roce mimo jiné zaměřit na některé stránky života lidí, kteří dlouhodobě žijí v pobytových sociálních službách, konkrétně v domovech pro osoby se zdravotním postižením. Mezi témata, o která se bude ombudsmanka v této souvislosti zajímat, patří zejména vzdělávání a také zajištění specializované zdravotní preventivní péče. Bude rovněž zkoumat právní tituly, na základě kterých do domovů pro osoby se zdravotním postižením přichází děti.

Sérii systematických, předem neohlášených, návštěv vykoná tým sestavený nejen z právniček a právníků kanceláře, ale také z přizvaných externích odborníků. Po uskutečnění většího množství šetření využije ombudsmanka získané informace pro sestavení souhrnné zprávy, která bude následně zveřejněna. Důležitost souhrnných zpráv ombudsmanky z oblasti monitorování práv osob se zdravotním postižením spočívá zejména v představení současného stavu v dané oblasti v České republice. Tyto zprávy mohou poukázat na případné nedostatky, ale současně s tím se snaží i nabídnout řešení, jak danou situaci zlepšit.

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv