Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
informační linka
+420 542 542 888
Elektronický zpravodaj

Pro přihlášení k odběru našeho elektronického zpravodaje zadejte svůj email.

Kancelář VOP > Projekty, spolupráce > Dejme ženám šanci

Dejme (že)nám šanci

www.dejmezenamsanci.cz 

Zlepšování antidiskriminační a sociální legislativy ve prospěch znevýhodněných žen 

(reg.č. CZ12 Uplatňování hlediska rovných příležitostí žen a mužů a podpora slaďování pracovního a soukromého života/Domácí násilí a násilí založené na pohlaví)

Kancelář veřejného ochránce práv je partnerem neziskové organizace Alternativa 50+, o.p.s. zaměřeného na zlepšování antidiskriminační a sociální politiky ve prospěch znevýhodněných žen. Cílem projektu je zlepšit postavení žen, jež je do značné míry ovlivněné nejen genderovou a věkovou diskriminací, ale také znevýhodněním sociálním a konkrétně znevýhodněním osob pečujících. Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha  z programu Dejme (že)nám šanci , který je financován z Norských fondů .

Aktuality

Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě

Kancelář veřejného ochránce práv je partnerem nevládní organizace Nesehnutí v projektu Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě, který podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů.

Projekt reaguje na přemíru diskriminačních reklam v českém veřejném prostoru. Cílem je změnit praxi dozorových a samoregulačních orgánů reklamy, která nevyužívají dostatečně kompetence, které jim současná legislativa umožňuje. Zároveň bude zapojovat veřejnost tak, aby se o problematice nejen kvalitně dozvěděla, ale také se aktivně podílela na řešení.

    

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv